Zastosowanie energii słonecznej w praktyce

Nie ma sensu zanieczyszczać otaczającego nas środowiska naturalnego poprzez podgrzewanie wody i ogrzewanie pomieszczeń, w których żyjemy czy pracujemy, starodawnym opałem. Obecnie wszystko wskazuje na ekologię – bardzo szeroko i innowacyjnie rozumianą – dlatego też niniejszy poradnik poświęciliśmy tematyce systemów grzewczych w nowoczesnym wydaniu, a mianowicie mowa o słonecznych zestawach zwanych solarami.
Solary, czyli?
Jako solary określa się fachowo słoneczne systemy grzewcze, czy http://www.domy-balik.pl/ też zestawy solarne lub kolektory słoneczne. Spotykane jest też nazewnictwo baterie słoneczne. Dzięki ich rozległemu wykorzystaniu możliwe okazuje się czerpanie ciepła – do wody czy ogrzewania wnętrz mieszkalnych – z zastosowania wyłącznie energii słonecznej. To umożliwione jest za sprawą działania kolektorów solarnych, wyżej wymienionych, jakie koncentrują się na pełnej absorbcji ciepła z promieni słonecznych. Ogrzewają tym samym wodę, stanowiącą ciecz roboczą, a później ciecz ponownie przepływa przez wspomniany kolektor i tam nadal ulega podgrzewaniu. Jest to wyjątkowo często obecnie spotykane, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, aby zastosować kolektory słoneczne do zwiększania temperatury wody użytkowej. Przeważnie są one także wykorzystywanym sprzętem innowacyjnym do ogrzewania pomieszczeń.
Nie tylko kolektory
Cały zestaw solarny tworzony jest jednakże nie tylko przez odpowiednio dobrane baterie słoneczne zwane kolektorami. Równie potrzebny jest bojler, a więc zbiornik na wodę, który powinien w swej tradycyjnej postaci mieć charakterystyczny wymiennik ciepła. Dodatkowo w nowoczesnych typach omawianego tu sprzętu występują zbiorniki mające nawet po trzy wymienniki ciepła, w tym pompa ciepła i właśnie opisywane kolektory. Podstawą całego systemu i tego, by działał on należycie jest zaś wymiennik ciepła, a także pompka obiegowa i regulator.

Zobacz stronę autora: https://pracownia-feniks.pl/